Partnerami serwisu są:



 

 Gazeta Lekarska  Przegląd numerów Gazety Lekarskiej  Rocznik 2008 Gazety Lekarskiej  Numer 2008-04  Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim 

Cud w Bystrem


Tegoroczna zima w Bieszczadach nie rozpieszczała narciarzy. XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim stała przez cały czas pod dużym znakiem zapytania. Tydzień przed zawodami zima wzięła się w garść, sypnęło śniegiem, przyszedł mróz nawet do -18°C i wreszcie można było włączyć armatki i nasypać wystarczająco dużo śniegu. Niestety, dwa dni później ponownie wróciła wiosna, ale decyzja o przeprowadzeniu zawodów już zapadła.
Mimo braku zimy tej zimy, do Bystrego przyjechało ponad 170 osób z całej Polski. Ostatecznie przyjechali prawie wszyscy, którzy zgłosili się (nawet w ostatnim dniu). Najdłuższą drogę przebył Jacek Sznurkowski z Gdańska, a do Bystrego to aż 760 km. Najliczniejszą grupę tradycyjnie stanowili koledzy ze Śląska. Przyjechał "Najwcześniej urodzony" zawodnik Włodzimierz Gajewski z Kielc i "Najpóźniej urodzeni" Kasia Kurecka i Kacper Brzęk, rocznik 2000. Gościliśmy również narciarza rodem z Wiednia, kol. Alfreda Lichtenwagnera, który porzucił Alpy dla naszych gór.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczą minimalne różnice czasów przejazdów - jedna setna! sekundy między łącznym czasem przejazdu Mariusza Kryja i Andrzeja Tomasika (III i IV miejsce w grupie wiekowej). Mistrzynią Polski została w tym roku Magdalena Blaszke (Śląska IL), która w poprzednich edycjach Mistrzostw jako studentka medycyny zajmowała I miejsca w grupie sympatyków. Tytuł Mistrza Polski 2008 roku zdobył w przepięknym stylu Przemek Stefanik (Śląska IL), najszybszy w obu przejazdach.
W klasyfikacji izb lekarskich, deklasując wszystkich rywali, bezapelacyjnie zwyciężyła Śląska Izba Lekarska. O drugie i trzecie miejsce walczyły 3 izby, które zdobyły po 6 pkt. Ostatecznie, zgodnie z liczbą zdobytych miejsc medalowych, na II miejscu uplasowała się drużynowo Beskidzka Izba Lekarska, a na III miejscu gospodarze z OIL Rzeszów.
Wyniki Mistrzostw i zdjęcia na stronie internetowej http://www.rzeszow.oil.org.pl

Krzysztof Szuber


Gazeta Lekarska 2008-04 - pismo izb lekarskich. Wydawca: Naczelna Rada Lekarska.
Dla członków izb lekarskich bezpłatnie.

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2005  
Korespondencja: redakcja@gazetalekarska.pl  
Uwagi techniczne: serwis@gazetalekarska.pl  
Data utworzenia: 2008-04-09