Partnerami serwisu są:



 

 Gazeta Lekarska  Przegląd numerów Gazety Lekarskiej  Rocznik 2006 Gazety Lekarskiej  Numer 2006-09  Ogłasza się wszem i wobec... 

Strony internetowe "Gazety Lekarskiej" istnieją już od 10 lat, a od 9 lat dostępne są na nich wszystkie kolejne numery "Gazety".

Początkowo były to statyczne strony html, których przygotowanie i aktualizacja zabierały mi sporo czasu. Od roku 2002 są to strony dynamiczne, a od 2004 dostępne są całe numery "Gazety" w formacie PDF. Zainteresowani Czytelnicy mają więc już od dawna swobodny dostęp do całej merytorycznej zawartości.
W 1999 r. rozpocząłem umieszczanie na stronach "Gazety" ogłoszeń dotyczących pracy dla lekarzy i lekarzy dentystów. Początkowo zainteresowanie nie było duże, ale stopniowo zarówno poszukujący pracy, jak i poszukujący lekarzy do pracy w Polsce i za granicą zaglądali na te strony coraz częściej. W bieżącym roku codziennie dodawanych jest 5-6 nowych ogłoszeń (wykres 1), a strony z ogłoszeniami są otwierane ponad 13 000 razy w miesiącu (wykres 2). Liczby te stale rosną.
Od początku staraliśmy się, aby ogłoszenia dotyczące pracy miały charakter wyłącznie informacyjny. Zasady umieszczania ogłoszeń ograniczają liczbę znaków, wykluczają treści marketingowe i reklamowe, umożliwiają umieszczenie tylko jednego ogłoszenia przez jednego pracodawcę lub poszukującego pracy. W ten sposób udało się uniknąć tekstów rozpocznających się od "aaaaaaa....", powtarzania tych samych ofert codziennie lub częściej, specjalnego formatowania w celu zapełnienia strony itp. Ogłoszenia są widoczne na stronie internetowej przez 2 miesiące, nie ukazują się natomiast w drukowanej wersji "Gazety".
Umieszczenie ogłoszenia jest bezpłatne. Dzięki temu lekarze mają łatwy dostęp do ofert pracy i równie łatwo mogą umieszczać swoje ogłoszenia. Popularność tych stron powoduje, że coraz częściej ogłoszenia starają się umieszczać osoby z innych zawodów związanych z ochroną zdrowia, osoby zamierzające coś sprzedać lub wynająć, poszukujące towarzyszy. Nie odpowiada to obowiązującym zasadom i takie ogłoszenia do tej pory mogły być umieszczone tylko w drukowanej wersji "Gazety".
Parokrotnie otrzymałem od Czytelników wiadomość, że udało im się znaleźć pracę lub zatrudnić lekarza dzięki ogłoszeniu na stronie internetowej "Gazety Lekarskiej". Zapewne warto byłoby dokładniej zbadać skuteczność tych ogłoszeń, ale sądząc po stale i szybko rosnącej ich liczbie jest ona niezła.
W ciągu tych kilku lat zawsze liczba ogłoszeń pracodawców (poszukujących lekarzy) wyraźnie przewyższała liczbę ogłoszeń lekarzy poszukujących pracy. Zawsze najwięcej lekarzy poszukuje pracy w okresie kończących się stażów podyplomowych, a najwięcej pracodawców poszukuje lekarzy na początku roku.
Coraz więcej lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia korzysta z Internetu na co dzień. Sądzimy, że już najwyższy czas na dużą rozbudowę stron z ogłoszeniami w internetowej "Gazecie Lekarskiej". Bezpłatne ogłoszenia będą nadal dostępne, będą dotyczyć nie tylko pracy, ale również szkoleń, konferencji, sprzedaży/kupna, wynajmu, spraw towarzyskich. Równolegle pojawi się możliwość umieszczenia płatnych ogłoszeń, w których znacznie mniej będzie ograniczeń co do objętości i formatowania.
Z czasem strony internetowe staną się podstawowym sposobem przekazywania informacji i kontaktu w naszym środowisku. Będziemy starali się, aby nadal służyły lekarzom, którzy chcąc nie chcąc stają się coraz bardziej mobilni zawodowo. Mam nadzieję, że spędzając bardzo dużo czasu nad stronami ogłoszeń "Gazety" pomogliśmy wielu osobom znaleźć to, czego szukały. Teraz możliwości będą jeszcze większe. Zapraszamy na strony "Gazety Lekarskiej" - http://www.gazetalekarska.pl i prosimy o uwagi, sugestie, pomysły.

Romuald Krajewski

Gazeta Lekarska 2006-09 - pismo izb lekarskich. Wydawca: Naczelna Rada Lekarska.
Dla członków izb lekarskich bezpłatnie.

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2005  
Korespondencja: redakcja@gazetalekarska.pl  
Uwagi techniczne: serwis@gazetalekarska.pl  
Data utworzenia: 2007-04-04